BLOGAS

Šifonas – kas tai?

Šifonas yra lengvas, erdvus ir skaidrus tekstilės gaminys. Tai subtilus, neįmantraus pynimo audinys, audžiamas iš plonų daugiagijų siūlų. Šifono audinys dažniausiai yra naudojamas moteriškų proginių drabužių, ypač vakarinių ir vestuvinių suknelių, gamyboje.

Kaip įdėti užtrauktuko galvutę?

Tikime, kad kiekvieno žmogaus spintoje rasime nemažai drabužių su užtrauktuku. Ir visai nenuostabu – užtrauktukas akimirksniu palengvina drabužių vilkėjimą. Jis patogus, greitas ir tam tikrais atvejais gražiai žiūrisi drabužyje.

Kas yra merino vilna?

Turbūt kiekvienas iš jūsų kurį laiką rinkoje matote, iš esmės, vien tik merino vilnos gaminius. Ir išties, ši vilnos rūšis užkariavo daugelio širdis, o ypač auginančių mažamečius vaikus, todėl natūralu, kad išaugus šio pluošto paklausai, atsiranda ir pasiūla.

Mikropluoštas ar medvilnė – kas geriau?

Dažnai išgirstame klausimą, kas geriau – mikropluoštas ar medvilnė. Tad šiandien trumpai apžvelgsime šias dvi medžiagas.

Satinas ar medvilnė – ką rinktis?

Jei reikėtų trumpai apibūdinti kiekvieną iš šių tekstilės gaminių, tikriausiai į klausimą, ką rinktis, nebūtų deramai atsakyta, nes abu šie gaminiai verti atskiro dėmesio.

Muslinas – kas tai?

Muslinas yra medžiaga, pagaminta iš specialiai šukuotų medvilnės pluoštų. Kai kas pasakytų, kad tai labai panaši medžiaga į marlę, tačiau tai yra dvi skirtingos medžiagos. Būtent šukuoti medvilnės pluoštai suteikia muslino audiniui išskirtinio lengvumo ir subtilumo. Dėl šių savybių tai itin patogus audinys karštuoju metų laikotarpiu.

Kaip skalbti šilką?

Šilkas ne veltui yra brangi ir prabangi medžiaga, tad jo priežiūra reikalauja atitinkamų pastangų.

Kaip skalbti vilną?

Prieš nuspręsdami skalbti bet kokį gaminį iš vilnos, pirmiausia išnagrinėkite instrukcijas ant drabužių etiketės. Gamintojai vilnos gaminius dažniausiai rekomenduoja skalbti rankomis arba skalbimo mašinoje, naudojant programas, skirtas švelniems audiniams skalbti.

Ką daryti, kad audinys nedažytų?

Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime iš automatinės skalbimo mašinos esame ištraukę nusidažiusius drabužius ar kitą tekstilę. Nekokybiškai dažytų tekstilės gaminių dažniausiai negalima skalbti skalbimo mašinoje, nes yra didelė tikimybė, kad toks prastas gaminys sugadins ir kitą, mašinoje esančią, tekstilę, tad mėgstamiausius drabužius teks išmesti arba, mažų mažiausiai, teks paslėpti giliai spintoje. Taigi pasidalinsime keletu praktinių patarimų, ką ir ko nedaryti, kad drabužiai nenusidažytų kitomis spalvomis.

Kaip atskirti šilką nuo sintetikos?

Šilkas yra unikalus gyvūninės kilmės pluoštas – tai išskirtinė ir bene labiausiai vertinama aukščiausios kokybės medžiaga pasaulyje. Šilkas taip pat yra audinys, pagamintas iš verpalų, gautų iš paties šilko pluošto. Nepriekaištingos kokybės verpalai yra gaunami iš šilkmedžio šilkaverpių kokonų, kurių veisimas trunka vos du mėnesius.

Kaip siūti skiautinius?

Yra begalės rankdarbių tipų, tačiau vienas labiausiai pastaruoju metu populiarėjančių yra skiautiniai. Trumpai tariant, tai rankdarbių rūšis. Vienas pagrindinių jos privalumų – tai galimybė viename kūrinyje suderinti keletą skirtingų siuvimo technikų ir dekoravimo būdų, o rezultatas… tiesiog pasakiškas!
 

Kaip atnaujinti audinio spalvą?

Kiekvienas žmogus savo spintoje turi itin mėgstamus drabužius, todėl turbūt nenuostabu, kad šie – jau kiek praradę savo tikrąją spalvą. Normalu, juk kuo intensyviau dėvime, tuo dažniau skalbiame, todėl audinio spalvos blukimas yra neišvengiama to dalis. Balti marškiniai tampa gelsvi, juodi drabužiai ilgainiui pilkėja, o visi kiti tiesiog blunka. Taigi šįkart sutelksime visą dėmesį į audinių blukimo problemą ir pasidalinsime keletu paslapčių, kaip to išvengti.
 

Kaip išvalyti pelėsį iš audinio?

Pelėsis namuose – tai tylus žudikas. Netinkamas tekstilės laikymas, nuolatinė drėgmė namuose – tai vienos dažniausiai pasitaikančių pelėsio atsiradimo priežasčių. Pelėsis, priešingai nei daugelis galvoja, paliečia ne tik namų sienas ir lubas, bet taip pat ir užuolaidas, rankšluosčius ar net patalynę spintoje. Nemalonias pelėsio dėmes su jam būdingu aitriu kvapu pašalinti sunku, tačiau nėra neįmanoma – tereikia žinoti keletą būdų, kaip tokią problemą išspręsti. Jei pelėsio padaryta žala dar nėra itin didelė, t. y., dėmės nėra įsisenėjusios, tikrai galima pabandyti jų atsikratyti, užuot išmetus mėgstamą tekstilės gaminį. Nemalonias pelėsio dėmes reikia kaip įmanoma greičiau pašalinti ne tik dėl subjauroto drabužio išvaizdos, bet svarbiausia, dėl jūsų pačių sveikatos. Taigi kaip eliminuoti pelėsio padarytą žalą jūsų audiniams?
 

Kas yra trikotažas?

Trikotažas – tai lengva ir erdvi medžiaga, iš kurios dizaineriai dažnai siuva drabužius, skirtus vasarai, patalynę ir netgi aprangą vaikams. Populiarumą trikotažas pelnė dėl malonumo jį liesti, juo vilkėti, taip pat, palyginti žemos kainos. 

Kas yra žakardinis audinys?

Žakardas – tai audinys, kurį nesunkiai galima pritaikyti daugelyje tekstilės pramonės sričių. Jį be galo vertina tiek interjero, tiek mados dizaineriai. Jau vien pavadinimas dvelkia prabangos jausmu. Žakardas, trumpai tariant, yra dvipusis audinys su dideliais ir įmantriais raštais, turinčiais skoningo blizgumo. Audinio ornamentų spalva kinta priklausomai nuo to, iš kurios pusės krenta šviesa. 

Poliesteris ar medvilnė – ką rinktis?

Net menkiausiai apie medžiagas, audinius ir tekstilę nutuokiantis žmogus, vos tik žvilgtelėjęs į drabužių etiketes savo spintoje, turbūt gali pasakyti, kad medvilnė ir poliesteris tiesiog karaliauja tekstilės pramonėje. Kodėl taip yra? Tam paaiškinti yra keletas priežasčių – tai maži gavybos/gamybos kaštai bei šių medžiagų universalumas, tiksliau, jų lankstumas perkeltine to žodžio prasme.
 

Viskozė ar medvilnė – ką rinktis?

Kai nenumaldomai artėja vasara, o su ja kartu ir šiltesnės dienos, staiga imame traukti iš spintos vasarinius drabužius ir vertinti, ar jie bus tinkami šį sezoną, o gal derėtų ieškoti naujų? Tačiau kaip žinoti, kas bus geriausia mūsų kūnui kaitrią vasaros dieną? Kurią medžiagą rinktis iš plataus audinių asortimento?

Mulberry šilkas – kas tai?

Kartais sunku apibūdinti šilką vienu žodžiu… Jis tiesiog yra išskirtinis pluoštas, kurio nepaprasta istorija prasidėjo daugiau nei prieš 5 000 metų Kinijoje. Būtent tada, pasak legendos, imperatorienei Xi Lingshi, begeriant arbatą sode, į jos puodelį įkrito šilkaverpio kokonas, kurį traukdama iš arbatos kartu ištraukė ir iki tol neregėtą giją – dabar žinomą kaip šilko pluoštą. 

Kaip suminkštinti ir skalbti lino audinį?

Nepavaldus laikui ir patvarus – linas į madingiausių drabužių gretas grįžta kiekvieną vasarą. Lininių drabužių tendencija tęsiasi jau keletą pastarųjų metų ir neketina sustoti. Vis daugiau žmonių įvertina nepaprastas šio pluošto savybes, kurių dėka galime ne tik pasipuošti, bet ir lengviau išgyventi itin kaitrias vasaros dienas.

Kas yra satinas?

Esminis dalykas, kuriuo norėtume pradėti šį blogo įrašą, yra satino apibrėžimas. Dažną klaidina satino pavadinimas, todėl norėtume užbėgti įvykiams už akių – tai ne medžiaga, o siūlų pynimo tipas. 

ARMANI KOLEKCIJA

Viena harmoningiausių kolekcijų Aukštosios mados savaitėje neabejotinai buvo Armani! Nuo visai prigesintų iki sodrių spalvų, nuo itin elegantiškų iki žaismingų modelių ir arlekino raštų. Kas tiktų kiekvienai iš mūsų atnaujinant drabužinę pavasariui. 

Tikroji elegancija yra visur

Tikroji elegancija yra visur, teigė ponas Dioras, ypač nepastebimuose dalykuose. 2023-iaisiais ta pačia idėja vadovaujasi ir dabartinė Dior mados namų kūrybinė direktorė Maria Grazia Chiuri. O mes dėkingos taip priartėjame prie elegantiškesnės mūsų pačios versijos.  

ATEIS PAVASARIS IR MES VILKĖSIM DIOR

Šią savaitę Paryžiuje vykusioje mados savaitėje skirtingi mados namai mums rodė savo pasakų interpretacijas. Ellie Saab, Zuhair Murad ant podiumo leido šiuolaikinių princesių sukneles, Schiapareli pateikė jau beveik filosofinių apmąstymų su trimis modeliais ikonomis, vilkinčiomis sukneles su laukinių žvėrių galvomis. Kad ir kaip įspūdinga, pritaikyti sau neišeina. Bet tada vilties priartėti prie stilingųjų pasaulio atnešė Dior kolekcija. 

Sekite mus Instagram ir Facebook platformose

Sekite mus ir instagrame, rasite puikių pasiūlymų ir įkvėpimo savo naujiems gaminiams.

Lengvi medvilnės audiniai

Parduotuvę papildėme lengvais medvilnės audiniais. Įkvėpimui dalinamės suknelių idėjomis.

Nuotraukos rastos internete derinami MUST HAVE audiniai.

NAUJIENA kolekciniai pliso audiniai

Naujieji mūsų kolekciniai pliso audiniai.
Šis audinys puikiai tinka ir suknelės, sijono, palaidinės deriniams mano jau išbandytas (žiūrėti nuotraukose palaidinės, sijono derinys).

https://www.have.lt/kolekcinis-lengvas-plisas

Tvido švarkas priklauso itin universalių drabužių kategorijai

Blogai apsirenkite – įsimins jūsų aprangą, apsirenkite nepriekaištingai – įsimins moterį. Coco Chanel 

 

Garsieji „Chanel“ tvido švarkai – tai tikras elegancijos simbolis, tapęs šių prancūzų mados namų pažiba. Pirmieji Coco Chanel sukurti kostiumėliai pasirodė kone prieš šimtmetį, o pirmasis tvido švarkas, iki šių dienų išlaikęs savo stilistiką, buvo pristatytas daugiau nei prieš 60 metų. 

Nuotraukoje pirmasis mano pasisiūtas tvido švarkas, tačiau tikrai manau ne paskutinis. Labai lengvai derinamas, patogus rūbas!

Monochrominiai deriniai

Iš mados nesitraukiantys monochrominiai deriniai iš MUST HAVE kokybiškų audinių tinkančių kostiumams. Audiniai elastingi, gerai krentantys puikiai tinkantys ir švarkui, ir kelnėms, sijonams.

MUST HAVE keletą audinių idėjų tinkančių klasikiniams kostiumams. 

Neabejotinai šio sezono ryškiausia tendencija - pūstos rankovės

Bet kokiam deriniui suteikia šarmo, o kartais įneša modernios, išlaikytos pompastikos. MUST HAVE gali pasiūlyti platų audinių pasirinkimą šiems deriniams. Galite rinktis marškinius, sukneles, švarkus pūstomis rankovėmis, kurių platėjimas gali prasidėti jau nuo pat pečių linijos, o norinčioms išlaikyti daugiau formalų stilių patariama rinktis praplatėjimą prasidedantį ties alkūne.
Įkvėpimui šiems modeliams tinkami  kokybiški MUST HAVE audiniai.

Kaip pasirinkti audinį suknelei

Galima rasti galybę įvairių tipų medžiagų, todėl kartais labai paprasta paklysti audinių salonuose. Dažniausiai prie medžiagos traukia jos spalva ir raštai, tačiau tai yra tik vienas medžiagos elementas. Kaip medžiaga glunda prie odos, kokia ji bus ją siuvant, kaip ji kris -visa tai taip pat yra labai svarbu. Dar vienas iš pagrindinių faktorių į ką atkrepiame dėmesį besirinkdamos audinį savo drabužiui, yra kokybė. MUST HAVE internetinėje parduotuvėje didelį dėmesį skiriame audinių kokybei čia galite rasti platų audinių pasirinkimą suknelės siuvimui http://www.have.lt Visi mūsų siūlomi audiniai pasižymi išskirtine kokybe, juos importuojame tiesiogiai iš Italijos.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija