Šifonas – kas tai?

Šifonas – kas tai?

Šifonas yra lengvas, erdvus ir skaidrus tekstilės gaminys. Tai subtilus, neįmantraus pynimo audinys, audžiamas iš plonų daugiagijų siūlų. Šifono audinys dažniausiai yra naudojamas moteriškų proginių drabužių, ypač vakarinių ir vestuvinių suknelių, gamyboje.

Šifonas mūsų žemyne atsirado dar XVIII amžiuje ir ilgą laiką buvo gaminamas tik iš šilko. Būtent dėl brangios gamybinės medžiagos, šifonas buvo laikomas prabangos preke, o proginės suknelės su šilkiniu šifonu buvo aukštos socialinės padėties simbolis. Šifono gamybos principas ėmė keistis 1938 metais, kai buvo išrastas nailonas. Tuomet tekstilės gamintojai pradėjo eksperimentuoti su sintetiniais pluoštais ir tirti jų panaudojimo galimybes. Po kelių dešimtmečių pirmą kartą rinkoje pasirodė ir poliesterio šifonas, kuris ir šiandien plačiai naudojamas drabužių gamyboje. 

Šis tekstilės gaminys paprastai yra skirstomas į tris pagrindines rūšis: tai sintetinį, dirbtinį ir natūralios kilmės šifoną. Šiame įraše apžvelgsime kiekvieną iš jų atskirai, kad galėtumėte suprasti jų skirtumus, ir išsiaiškinsime pagrindines šifono savybes bei subtilybes.

Kuo pasižymi šifonas?

Skirtingų rūšių šifonai pasižymi vis kitomis savybėmis, tačiau yra keletas bendrų, kurios atspindi bet kokio tipo šifoną. Kaip jau minėjome įrašo pradžioje šis tekstilės gaminys yra skaidrus, erdvus ir lengvas audinys. Būtent dėl nepaprasto jo lengvumo šifonas nuostabiai plaikstosi ore net ir menkiausiam vėjeliui papūtus. 

Šifono audinys, naudojamas viršutiniams elegantiškų proginių suknelių sluoksniams, atrodo tiesiog kerinčiai, o dėl savo skaidrumo leidžia sukurti stebinantį vizualinį efektą. Itin platus šifono pasirinkimas leidžia įgyvendinti daugybę nepakartojamų projektų, tad galėsite regėti unikalius ir stulbinančius rezultatus – šifono panaudojimo galimybės beribės.

Sintetinis šifonas

Sintetiniai audiniai geriausiai atlieka savo funkciją tik tuomet, kai yra naudojami pagal paskirtį, pavyzdžiui tuomet, kai reikia itin tvirto, patvaraus, vėjo ar drėgmės nepraleidžiančio audinio. Šiuo atveju, kai šifono audinys yra gaminamas iš sintetinių medžiagų, tokių kaip poliesteris arba nailonas, tai laikoma pigia ir nekokybiška šifono versija. Iš sintetinių medžiagų pagamintas šifono audinys nepraleidžia oro, todėl neleidžia kūnui kvėpuoti. Nešiojant drabužius iš tokio audinio padidėja kūno prakaitavimas, o tai neabejotinai sukelia šiokį tokį diskomfortą. Tačiau kiekviena medžiaga, tuo tarpu ir sintetinė, turi tiek pliusų, tiek minusų. Poliesteris yra vertinamas dėl jo neglamžumo, tad šifonas iš šios medžiagos tikrai nesiglamžys.

Natūralus šifonas

Jau vien kilmė gali nusakyti, kad ši šifono rūšis yra bene geriausia iš visų. Ji yra malonesnė, kokybiškesnė, galų gale prabangesnė. Turint tai omenyje, ir brangesnė. Dažniausiai ši šifono rūšis yra gaminama iš medvilnės arba šilko pluoštų. Tačiau aukštesnė audinio kaina suteikia ir neabejotinų privalumų. Natūralus šifonas geba puikiai praleisti orą ir yra itin malonus liesti. Iš natūralaus šifono siuvamos, pavyzdžiui, vestuvinės suknelės atrodo tiesiog nepriekaištingai ir, žinoma, prabangiai.

Dirbtinis šifonas

Šios rūšies šifonas yra gaminamas iš viskozės, todėl laikomas dirbtiniu. Taip yra todėl, kad pati gamybinė medžiaga – viskozė – yra gaminama iš natūralios kilmės medžiagų, t. y., celiuliozės, pasitelkiant dirbtinį gamybos būdą. Viskozės šifonas, lyginant su sintetinės rūšies šifonu, yra malonesnis ir švelnesnis liesti audinys.

Ką verta žinoti siuvant?

Dėl savo subtilumo ir ypatingo slidumo su šifonu gali būti nelengva dirbti, nesvarbu, ar jis pagamintas iš šilko, poliesterio, viskozės ar miksuoto pluošto. Su juo dirbant reikia naudoti ploną adatą, kuri turi būti pakankamai aštri. Tikėtina, kad taip pat reikės sumažinti siuvimo mašinos dygsnio ilgį (optimalus ilgis – 1,5-2 mm). Kruopščiai ir atsargiai dirbant su šifonu, išvengsite audinio susiraukšlėjimo. 

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija