Mikropluoštas ar medvilnė – kas geriau?

Mikropluoštas ar medvilnė – kas geriau?

Dažnai išgirstame klausimą, kas geriau – mikropluoštas ar medvilnė. Tad šiandien trumpai apžvelgsime šias dvi medžiagas.

Mikropluoštas – kas tai?

Mikropluoštas, trumpai tariant, yra sintetinė medžiaga, dažniausiai gaminama iš plonų poliamido arba poliesterio pluoštų. Rinkoje galite rasti įvairiausių variantų – šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia kur kas lanksčiau pažvelgti į šią medžiagą. Įvairios paskirties šluostės yra neabejotinai populiariausias gaminys iš mikropluošto.

Mikropluošto ir medvilnės panašumai bei skirtumai

Norint geriau atsakyti į klausimą, kas yra mikropluoštas, reikėtų apžvelgti šios medžiagos savybes. Taip pat, palyginti mikropluoštą ir medvilnės pluoštą tarpusavyje. 

Pagrindinė mikropluošto savybė, išskirianti jį iš kitų tekstilės gaminių, yra itin aukštas atsparumo daugeliui mechaninių veiksnių lygis. Be to, ilgą laiką išlaiko savo pradinę būklę – neblunka, yra atsparus saulės spinduliuotės daromai žalai. Kita vertus, medvilnė nėra tokia atspari tempimui, glamžymuisi ir kitiems mechaniniams veiksniams. Taip pat, medvilnė dėl natūralios kilmės yra linkusi greičiau blukti nei mikropluoštas.

Šis audinys itin gerai sugeria drėgmę, todėl tai viena iš priežasčių, kodėl populiariausias gaminys iš mikropluošto yra šluostės. Nepaisant to, medžiagos naudojimo patogumui įtakos turi labai trumpas džiūvimo laikas. Paprastai mikropluošto gaminiai nereikalauja lyginimo ir gali būti naudojami iškart po plovimo, tad dėl šių priežasčių mikropluoštas tampa dar patrauklesnis. 

Medvilnė taip pat neblogai sugeria drėgmę, tačiau greitu džiūvimo laiku negali pasigirti. Be to, medvilnės gaminiai yra linkę į susiglamžymą, tad nepriekaištingą tvarką mėgstantiems, reikės lyginti medvilnę.

Beje, mikropluoštą labai lengva išlaikyti švarų – tereikia jį reguliariai plauti. Taip pat gaminiai iš mikropluošto nerenka dulkių ir juose nesikaupia erkutės, todėl alergiškiems bei tvarką vertinantiems žmonėms tai puikus pasirinkimas. Deja, apie medvilnę to paties pasakyti negalima. Tačiau svarbiausia – reguliarus tekstilės gaminių skalbimas tinkamoje vandens temperatūroje ir erkutės niekada nekels jokių problemų.

Kita vertus, mikropluoštas, kaip medžiaga lovatiesei ar įvairiems drabužiams, vargu ar patiks žmonėms, vertinantiems ekologišku būdu pagamintus daiktus, naudojant tik natūralius audinius. Tad šiuo atveju vienareikšmiškai nugalėtų medvilnė

Kaip pastebėjote, šias dvi medžiagas vienija keletas panašumų, bet iš esmės tai dvi labai skirtingos medžiagos. Ką rinktis jums – priklauso nuo gaminio sumanymo, kitaip tariant, paskirties. 

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija