Ką daryti, kad audinys nedažytų?

Ką daryti, kad audinys nedažytų?

Turbūt kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime iš automatinės skalbimo mašinos esame ištraukę nusidažiusius drabužius ar kitą tekstilę. Nekokybiškai dažytų tekstilės gaminių dažniausiai negalima skalbti skalbimo mašinoje, nes yra didelė tikimybė, kad toks prastas gaminys sugadins ir kitą, mašinoje esančią, tekstilę, tad mėgstamiausius drabužius teks išmesti arba, mažų mažiausiai, teks paslėpti giliai spintoje. Taigi pasidalinsime keletu praktinių patarimų, ką ir ko nedaryti, kad drabužiai nenusidažytų kitomis spalvomis.

Kas turi įtakos drabužių ir kitos tekstilės nusidažymui skalbimo metu?

Tekstilės gaminiai dažniausiai nusidažo tada, kai skalbimo mašinoje yra įvairių spalvų drabužių – tiek juodų, tiek baltų, raudonų ir kitų. Daugelis iš jūsų pasakytų, kad drabužius skalbia prieš tai jų nerūšiuodami ir nieko neatsitinka. Paprastai ši nelaimė įvyksta tuomet, kai į skalbimo mašiną įdedate naujai pirktą drabužį, kuriame po gamybos yra likę dažų. Taip pat yra nekokybiškų bei prastai nudažytų drabužių, prie kurių dažai tiesiog nelimpa, todėl pasišalina skalbimo metu taip sugadindami ir kitus audinius.

Naujų daiktų atveju skalbimo priemonės ir, kai kuriuose šaltiniuose teigiama, kad saulės spinduliai padeda atsikratyti dažų pertekliaus, tad po vieno ar kelių skalbimų jie nustoja dažyti. Tad anksčiau ar vėliau juos saugu maišyti su kitais tekstilės gaminiais.

Vienas iš lengviausių ir patogiausių būdų išvengti drabužių dažymo – skalbimą patikėti specialistams. Skalbyklos rūšiuoja audinius ir profesionaliai juos išskalbia, tačiau ne kiekvienas gali sau leisti šį malonumą, tad pakalbėkime apie tai, ką galime padaryti mes patys, kad audiniai nenusidažytų.

Drabužių rūšiavimas

Geriausias būdas išvengti drabužių dažymo skalbimo metu – juos rūšiuoti. Prieš kiekvieną skalbimą derėtų atskirti skirtingų spalvų drabužius. Ypač reikėtų vengti baltų drabužių skalbimo kartu su spalvotais.

Puikiai pažįstate savo drabužius, tad turėkite omenyje, kurie gali dažyti (tarkime, yra nauji), o kurie – ne. Skalbkite drabužius, kurie, numanote, kad gali dažyti, ir kitą tekstilę atskirai. Blogiausiu atveju, jei norite gyventi taupiai, tamsius naujus drabužius skalbkite tik su sodriai juodais tekstilės gaminiais.

Ypatingą dėmesį atkreipkite į raudoną, geltoną ir juodą spalvas. Šviesius drabužius derėtų skalbti atskirai, o geltonus geriausia skalbti su mėlynais arba šviesiais drabužiais – niekada su raudonais. Raudonus geriausia skalbti kartu arba su juodais ir kitais itin tamsiais drabužiais.

Kuo gali padėti actas?

Paprastas actas, kurio galima rasti kone bet kuriuose namuose, duoda puikių rezultatų apsaugant tekstilės gaminius nuo nusidažymo. Būtent actas geba fiksuoti spalvas, tad užkerta kelią kitų gaminių nusidažymui. Taigi prieš skalbdami drabužius, kurie, tikėtina, gali dažyti ir sugadinti kitus drabužius, pamirkykite juos vandenyje su actu. Maždaug į penkis litrus vandens įpilkite vos vieną puodelį acto ir reikiamas mišinys jau paruoštas drabužių mirkymui.

Šioks toks acto trūkumas – galimas specifinis kvapas po skalbimo, tačiau tai gali priklausyti nuo pasirinkto acto, vandens temperatūros skalbimo metu bei naudojamų skalbimo priemonių. Tad jei kvapas po skalbimo nedžiugina – tiesiog dar kartą išplaukite mirkytus audinius.

Specialios servetėlės spalvoms sugerti

Parduotuvėse galite įsigyti specialių servetėlių, kurios skalbimo metu, įmestos kartu su drabužiais, sugeria audinių dažus. Servetėlė, sugėrusios dažų likučius, sulaiko juos ir neleidžia jiems nudažyti kitų audinių. Tai puikus ir efektyvus būdas žmonėms, kurie neturi laiko rūšiuoti skalbinių arba bijo, kad naujas drabužis gali dažyti.

Tikimės, kad bent vienas iš čia esančių patarimų jums padės ir daugiau neteks nusivilti drabužių skalbimo rezultatais.
  

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija