Muslinas – kas tai?

Muslinas – kas tai?

Muslinas yra medžiaga, pagaminta iš specialiai šukuotų medvilnės pluoštų. Kai kas pasakytų, kad tai labai panaši medžiaga į marlę, tačiau tai yra dvi skirtingos medžiagos. Būtent šukuoti medvilnės pluoštai suteikia muslino audiniui išskirtinio lengvumo ir subtilumo. Dėl šių savybių tai itin patogus audinys karštuoju metų laikotarpiu.

Muslinas gali būti pagamintas ne tik iš medvilnės, bet ir iš vilnos, lino ar šilko. Nepriklausomai nuo pasirinktos gamybinės žaliavos, tai viena gryniausių ir natūraliausių medžiagų. Tačiau prieš perkant visada verta pasidomėti audinio sudėtimi. Daugelis muslino audinio savybių ir privalumų priklauso būtent nuo žaliavos.

Populiariausia muslino rūšis

Medvilninis muslinas yra populiariausias iš visų muslino rūšių. Turbūt savaime suprantama, kadangi tai prieinamas ir turintis daug privalumų audinys. Jis turi daugybę panaudojimo būdų: muslino audinys daugiausia yra naudojamas drabužių, apatinių ir patalynės siuvimui. Taip pat iš jo yra gaminamos sauskelnės, antklodės, kepuraitės, nosinės ir vystyklai. Pastaraisiais metais itin populiarūs tapo vasariniai vaikiški muslino drabužėliai.

Natūralus muslinas, gaunamas iš ekologiškos medvilnės, pasižymi geriausiomis savybėmis. Medvilnė yra išgaunama natūraliai, nenaudojant jokių chemikalų. Dėl to ekologiškas muslinas yra saugus ne tik mums, bet ir mažiesiems.

Kokie yra medvilnės muslino privalumai?

Muslino audinys turi daug privalumų. Kaip jau minėjome anksčiau, dėl savo savybių tai puikus pasirinkimas vasarai. Jis:

  • užtikrina puikią termoreguliaciją,
  • yra pralaidus orui,
  • labai lengvas,
  • puikiai sugeriantis drėgmę.

Tiesą pasakius, muslinas kur kas greičiau ir geriau sugeria drėgmę nei įprasta medvilnė. Tinkamas oro srautas apsaugos jūsų kūną nuo perkaitimo ir prakaitavimo net itin karštomis vasaros dienomis ir naktimis. Lengvas, erdvus medvilninis muslinas vaikams – idealus pasirinkimas karštomis dienomis. Nors, žinoma, iš jo gaminami ir suaugusiems skirti drabužiai.

Nors medvilnės muslinas yra labai lengvas ir iš pirmo žvilgsnio tarsi perregimas, jis yra labai patvarus ir atsparus plyšimui, o skalbimų kiekis tik pagerina jo savybes, todėl tai tampa dar minkštesniu audiniu (visai kaip linas). Muslinas taip pat yra atsparesnis nešvarumams, o tai didžiausias privalumas mažus vaikus auginantiems tėvams. Nepaisant daugybės skalbimų, jis ilgą laiką išlaiko puikią savo būklę. 

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija