Kas yra satinas?

Kas yra satinas?

Esminis dalykas, kuriuo norėtume pradėti šį blogo įrašą, yra satino apibrėžimas. Dažną klaidina satino pavadinimas, todėl norėtume užbėgti įvykiams už akių – tai ne medžiaga, o siūlų pynimo tipas. 

Priešingai populiariai nuomonei, tai nėra, pavyzdžiui, medvilnės ir satino ar satino ir poliesterio mišinys, tai tik informacija apie tai, kokia linkme yra nukreipiami ataudų ir metmenų siūlai, kitaip tariant, audinio tipas. Tačiau palietę ir pajutę satiną galite iš pirmo žvilgsnio pagalvoti, kad tai šilkas! Satininis siūlų pynimas sukurtas netolygiu ataudų ir metmenų siūlų įaudimu, kai viena audinio pusė blizga, o kita – tarsi matinė. 

Priklausomai nuo to, kokia verpalų rūšis yra naudojama satinui gaminti, jis yra skirstomas į šiuos tipus:

- medvilninis satinas, kuris yra pagamintas iš medvilnės pluošto,

- šilko satinas, kuris yra pagamintas iš natūralaus šilko,

- sintetinis satinas, pagamintas iš poliesterio.

 

Ar satinas yra natūralus?

Iš satino tipų jau galėjote suprasti, kad satinas gali skirtis priklausomai nuo medžiagų, naudojamų jo gamybos procese. Taigi satinas gali būti natūralus arba sintetinis. Natūraliu satinu laikome tuos audinius, kurie yra gaminami naudojant natūralius medvilnės arba šilko pluoštus. 

Reikėtų pabrėžti, kad iš natūralių medžiagų satino pagaminta patalynė arba miego apranga yra daug labiau pralaidesnė orui ir geriau garina drėgmę nei gaminta iš sintetinės medžiagos – šiuo atveju poliesterio. Puikiausia satino alternatyva yra kokybiškas ir subtilus šilkas. Mūsų šilko kokybę garantuoja Italija – visi audiniai importuojami iš kone madingiausios šalies Europoje.

Kokiomis savybėmis pasižymi satinas?

Kodėl satinas yra lyginamas su šilku? Satinas pasižymi itin lygiu, glotniu ir labai maloniu liesti paviršiumi. Šis subtilus audinys dažniausiai yra naudojamas drabužių – miego aprangos – ir tekstilės – patalynės – gamybai. Patalynė ir naktiniai drabužiai iš satino dažniausiai pasirenkami pavasario ir vasaros laikotarpiu, nes šis audinys suteikia malonų vėsos pojūtį ir gelbėja itin kaitriomis vasaros naktimis. Taigi labai panašu į šilko apibūdinimą. 

Tačiau pastaruoju metu satinas yra pritaikomas ne tik miegamajame. Vis dažniau drabužių parduotuvių ir mados namų vitrinose galime pamatyti elegantiškas, išskirtines – tiesiog pritrenkiančias – palaidines bei kokteilines sukneles iš satino.

Satino išvaizda iškart patraukia akį – dėl specialaus siūlų pynimo jis žvilga su kiekvienu kūno judesiu. Audinys gležnas, tiesiog ,,tekantis” per mūsų kūną, tobulai prisitaikydamas prie jo. Tačiau nesuveržia – tad satininių drabužių vilkėjimas yra vienas malonumas. Tai pabrėš visus jūsų figūros privalumus ir leis jaustis prabangiai. 

Dėvėdamos satino drabužius išvengsite bet kokio odos sudirginimo. Jis yra subtilus ir erdvus, todėl puikiai tinka vasarai – vėsina mūsų kūną, „neprilimpa“ prie kūno linijų, todėl oda gali laisvai kvėpuoti. Taip pat reikėtų pabrėžti, kad satinas puikiai tinka alergiškiems žmonėms – nealergizuoja, nes erkutės neturi galimybės šiame audinyje daugintis.

Kaip tinkamai prižiūrėti satininius drabužius?

Dalis žmonių vengia satino savo spintoje, nes mano, jog tokia subtili, it šilkas, medžiaga reikalauja gana sudėtingos ir preciziškos priežiūros. Tuo tarpu satino priežiūra grindžiama tik keliomis paprastomis taisyklėmis.

Visų pirma, skalbkime 30 – 40 laipsnių vandens temperatūroje, pasirinkdamos programą, skirtą subtilioms medžiagoms. Dėl aukštesnės temperatūros audinys gali susitraukti. Satininius drabužius reikia dėti į specialius tinklinius skalbimo maišelius, kad išvengtumėte mechaninių pažeidimų. Plaudamos satino audinius, rinkitės švelnias skalbimo priemones. O kad satinas nenudažytų kitų drabužių, naudokite ir specialias servetėles, sugeriančias dažus.

Drabužiai iš satino turi būti lyginami išvirkščiai. Lygintuvo kaitra neturėtų būti didelė. Geriausia nepastebimoje vietoje patikrinti, ar audinys „neprilimpa“ prie lygintuvo. 

Vadovaudamosi šiais nurodymais turėsite pribloškiančius drabužius iš satino, kurie jūsų spintose gyvuos ilgai.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija