Kas yra trikotažas?

Kas yra trikotažas?

Trikotažas – tai lengva ir erdvi medžiaga, iš kurios dizaineriai dažnai siuva drabužius, skirtus vasarai, patalynę ir netgi aprangą vaikams. Populiarumą trikotažas pelnė dėl malonumo jį liesti, juo vilkėti, taip pat, palyginti žemos kainos. 

Norėdami geriau suprasti trikotažo esmę, turėtumėte žinoti keletą svarbių faktų. Tekstilės pramonėje dažniausiai yra naudojamos austinės ir megztos medžiagos. Audinys – tai staklėmis austa medžiaga. Kita vertus, trikotažas priklauso megztų medžiagų kategorijai. Šios dvi kategorijos skiriasi tuo, kad mezginys gaminamas iš vieno siūlo, o audinio gamybos metu susipina 2 siūlai. Audinio elastingumas ir tamprumas daugiausia priklauso nuo pluoštų, iš kurių audinys audžiamas, savybių. Tuo tarpu žvelgiant į mezginius, be naudojamo pluošto savybių, svarbus ir pats siūlų pynimas. Trumpai apžvelgus audinių ir megztų medžiagų skirtumus, galime toliau sutelkti dėmesį tik į patį trikotažą.

Akylesnis žvilgsnis į trikotažą

Trikotažas – plokščias tekstilės gaminys, dėl savo universalumo mėgstamas daugelio dizainerių ir siuvėjų. Trikotažo mezginiai dažniausiai yra gaminami iš medvilnės, vilnos, lino, kartais ir iš akrilo. Tačiau jie taip pat gali būti pagaminti ir iš kitų medžiagų. Mūsų asortimente rasite daugelį puikių trikotažo gaminių, gaminamų iš viskozės.

Trikotažas yra subtilus, erdvus ir plonas. Priklausomai nuo akių dydžio, jo paviršius gali būti skirtingų faktūrų: lygus, raštuotas, ažūrinis ir pan.

Trikotažas gali būti megztas dviem skirtingais būdais. Pirmuoju būdu mezgant yra naudojamas eilučių pynimas. Geras tokio gamybos būdo pavyzdys galėtų būti džersis. Na, o antruoju – metmenų pynimas. Tokiu būdu yra gaminamas tiulis.

Iš esmės, beveik viskas, kas yra patogu bei tampru, yra pagaminta būtent iš trikotažo. Kad jau prakalbome apie drabužius iš trikotažo, žvilgtelėkite, kokie kūriniai gali būti pagaminti iš trikotažo.

Kur naudojamas trikotažas?

Dėl daugelio puikių trikotažo savybių iš jo galite sukurti ne vieną nuostabiai patogų drabužį bei aksesuarą:

 • suknelę,
 • šortus,
 • marškinėlius,
 • drabužius vaikams,
 • kepures,
 • originalius aksesuarus, pavyzdžiui, turbaną ant galvos,
 • pižamą,
 • ir... daugelį kitų meninių projektų, kurie užgims galvoje kaip jūsų vaizduotės vaisius!
 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija