Kas yra žakardinis audinys?

Kas yra žakardinis audinys?

Žakardas – tai audinys, kurį nesunkiai galima pritaikyti daugelyje tekstilės pramonės sričių. Jį be galo vertina tiek interjero, tiek mados dizaineriai. Jau vien pavadinimas dvelkia prabangos jausmu. Žakardas, trumpai tariant, yra dvipusis audinys su dideliais ir įmantriais raštais, turinčiais skoningo blizgumo. Audinio ornamentų spalva kinta priklausomai nuo to, iš kurios pusės krenta šviesa. 

Mados pramonėje žakardas daugiausia naudojamas prabangių suknelių, švarkų ir kostiumėlių gamyboje. Be to, jis puikiai tinka aksesuarų gamybai, tad audinio panaudojimo galimybės tikrai plačios. Su žakardo ornamentų įvairove galite susipažinti mūsų asortimente, tačiau skirtingų jų variacijų gali būti jei ne tūkstančiai, tai tikrai šimtai!

Kaip atsirado įmantrusis žakardas?

Audinio pavadinimas, kaip ir daugelio kitų išradimų, yra kilęs iš jo sumanytojo, išradėjo Josepho Jacquardo pavardės. Šis žmogus XIX amžiuje sukonstravo profesionalią audimo mašiną, kurios pagalba ir pavyko išausti tokį nuostabų audinį. Prancūzų audėjas sukūrė įrenginį, leidžiantį gaminti spalvingus ir išraiškingus audinius, puoštus įvairiausiais ornamentais. Pagal audimo gamybos techniką galima išskirti vienasluoksnius ir daugiasluoksnius žakardo audinius, todėl jų pritaikymas tampa dar platesnis. Dėl žakardui būdingo siūlų pynimo austi motyvai apgaulingai primena 3D ornamentus.

Kadaise šis audinys buvo gaminamas praktiškai vien iš natūralių pluoštų, tokių kaip vilna, medvilnė ar šilkas. Tačiau šiais laikais, kuomet tekstilės pramonė klesti, yra dešimtys skirtingų pluoštų, todėl nenuostabu, kad žakardą galima išausti ir iš kitokių medžiagų. Priklausomai nuo naudojamų pluoštų storio, žakardas gali būti įvairaus storio – nuo visiškai plono ir lengvo iki sunkaus ir storo.

Žakardas mados pasaulyje

Žakardas yra mados pasaulyje gerai vertinamas drabužių audinys. Iš jo pagaminti rūbai yra ne tik elegantiški, bet ir galintys pabrėžti aukštą socialinį statusą, nes žakardas yra laikomas prabangos preke.

Masyvūs raštai puikiai tinka visokio tipo kirpimams. Audinys nesiraukšlėja, todėl drabužis iš žakardo visada atrodo nepriekaištingai tvarkingas. Būtent todėl iš žakardo yra siuvami stilingi švarkai, kostiumėliai, paltai, taip pat vakarinės suknelės bei sijonai. Šis audinys taip pat yra naudojamas skaroms ir šalikams gaminti.

Žakardo priežiūra

Dauguma žakardo audinių nėra atsparūs karščiui, todėl lyginant visuomet pirmiausia rekomenduojama išbandyti nepastebimoje vietoje, kad nepažeistumėte drabužio audinio. Lyginimo būdas ir pasirenkama temperatūra priklauso nuo medžiagos sudėties. Reikia pabrėžti, kad lyginimo temperatūrą visada nustatome atsižvelgiant į subtiliausius pluoštus, esančius audinio sudėtyje. Taigi keletas bendrų taisyklių:

  •  Lyginkite tik iš vidaus.
  •  Jei lyginate gerąją audinio pusę, tai darykite per papildomą tekstilės sluoksnį.
  • Visuomet atsižvelkite į sudėtyje nurodytas medžiagas.

Kalbant apie žakardo skalbimą, drabužius iš šio audinio galima skalbti tik 30 laipsnių temperatūroje. Tai galite daryti tiek rankomis, tiek skalbimo mašinos pagalba. Jų negalima intensyviai gręžti, vandens pertekliumi geriausia atsikratyti spaudžiant rankomis. Taip pat negalima džiovinti saulėje.
  

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija