Viskozė ar medvilnė – ką rinktis?

Viskozė ar medvilnė – ką rinktis?

Kai nenumaldomai artėja vasara, o su ja kartu ir šiltesnės dienos, staiga imame traukti iš spintos vasarinius drabužius ir vertinti, ar jie bus tinkami šį sezoną, o gal derėtų ieškoti naujų? Tačiau kaip žinoti, kas bus geriausia mūsų kūnui kaitrią vasaros dieną? Kurią medžiagą rinktis iš plataus audinių asortimento?

Turbūt nenustebinsime nei vieno pasakydami, kad medvilnė yra mūsų spintos karalienė. Jos yra visur: marškinėlių, švarkų, megztinių, sijonų, kelnių, suknelių ir net kepurių sudėtyje – mūsų medvilnės audiniai yra pritaikomi kone visur! Tačiau neretai žmonės, dairydamiesi vasariškų drabužių, susiduria ir su kita medžiaga, pavadinimu viskozė. Kas tai ir ar ši medžiaga bus tinkama lygiai taip pat kaip ir medvilnė? Šiame įraše iš arčiau supažindinsime jus su šiomis dvejomis vasariškomis medžiagomis.

Kuo panašūs viskozės ir medvilnės pluoštai?

Tam tikrais aspektais medvilnė ir viskozė yra panašios. Ne veltui pastaroji medžiaga yra vadinama pigesne medvilnės alternatyva. Tiek viena, tiek kita medžiaga yra puikūs pasirinkimai vasariškų drabužių gamybai. Kodėl?

Abi šios medžiagos yra lengvos, todėl neabejotinai suteiks komforto ir lengvumo jausmą karštomis vasaros dienomis. Drabužiai, pagaminti iš šių pluoštų, bus ploni, lengvi it plunksna ir idealiai tinkantys kaitriomis vasaros dienomis.

Ir medvilnė, ir viskozė pasižymi orumu – dar viena, beveik gyvybiškai svarbia, savybe vasaros laikotarpiu. Suknelės ir kiti rūbai iš medvilnės ar viskozės nebus tokie aptempiantys, leis odai kvėpuoti, o tai itin svarbu tvankiomis vasaros dienomis.

Abi šios medžiagos puikiai geba sugerti drėgmę, o tai būtina, norint jaustis puikiai visos dienos metu. Daugiau jokio nugara žliaugiančio prakaito!

Iš esmės nesuklysime teigdami, kad šių dviejų medžiagų kilmė yra natūrali. Jei medvilnė yra auginama laukuose ir yra visiškai natūralus pluoštas, tai viskozė yra gaminama iš natūralių žaliavų, tokių kaip celiuliozės pluoštai, gaunami iš medžių (dažniausiai spygliuočių: eglių, pušų ir kt.). 

Kuo skiriasi šios medžiagos?

Nepaisant visų panašumų, kurie sieja viskozę ir medvilnę, tai dvi skirtingos medžiagos.

Jei ekologiškos medvilnės pluošto gamyba yra visiškai natūralus procesas, tai viskozės gamybos būdas šiek tiek skiriasi, nes nepaisant pagrindinės šios medžiagos gamybinės žaliavos – celiuliozės – toliau seka apdorojimo procesas cheminiu būdu. Tačiau bet kuriuo atveju, viskozės gamyba yra kur kas draugiškesnė mums ir gamtai, lyginant, pavyzdžiui, su poliesterio pluoštu.

Medvilnę paprastai gamintojai renkasi derinti su nedideliu kiekiu elastano, kad būtų sukurtas išties patogus ir gražiai prie figūros prisitaikantis drabužis, tuo tarpu drabužių iš viskozės audinio sudėtyje rasite dalį poliesterio, kuris apsaugo viskozę nuo stipraus glamžymosi. 

Jei iš medvilnės galima pagaminti kone bet ką, tai viskozė dažniau sutinkama viršutinių drabužių audinių sudėtyse, o ypatingai, įvairiausių palaidinių, suknelių ir marškinių. Mūsų viskozės audiniai, atgabenti tiesiai iš Italijos, padės sukurti žavingą ir nepamirštamą, vasara dvelkiantį įvaizdį.

Jei medvilniniai drabužiai yra nereiklūs priežiūrai, su viskoziniais reikėtų elgtis šiek tiek atidžiau. Geriau skalbti 30 laipsnių temperatūros vandenyje, tačiau neviršyti 40 laipsnių, lyginti su vidutinės kaitros lygintuvu ir tik iš blogosios audinio pusės, užsidėjus papildomą audeklą, taip pat nesirinkti intensyvių skalbimo programų, geriau lėtesnės ir su silpnesne gręžimo funkcija.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija