Kas yra merino vilna?

Kas yra merino vilna?

Turbūt kiekvienas iš jūsų kurį laiką rinkoje matote, iš esmės, vien tik merino vilnos gaminius. Ir išties, ši vilnos rūšis užkariavo daugelio širdis, o ypač auginančių mažamečius vaikus, todėl natūralu, kad išaugus šio pluošto paklausai, atsiranda ir pasiūla.

Kadaise itin vertinti vilnoniai gaminiai laikui bėgant prarado savo populiarumą, bet rinkoje pasirodžius merino vilnos pluoštams, šios gyvūninės kilmės medžiagos išgyvena tikrą Renesansą. Tačiau nesuklyskite ir nesupainiokite, tradicinė vilna ir merino yra vienas nuo kito besiskiriantys pluoštai, tad šiuo įrašu norime trumpai, bet aiškiai supažindinti jus su būtent merino vilnos subtilybėmis. Ar jūs pasiruošę?

Kuo merino vilna skiriasi nuo tradicinės, mums gerai žinomos, vilnos?

Merino vilnos struktūra yra visiškai kitokia nei įprastos tradicinės vilnos. Tradicinės, mums gerai žinomos, vilnos pluoštai yra stori, standūs ir nepasižymi lankstumu, be to, kaip daugelis mėgsta sakyti, „kanda” nuogą odą. Tačiau merino pluoštai yra tikra priešingybė įprastų avių vilnai. Iš merino vilnos pluoštų numegzta, pavyzdžiui, antklodė yra plona ir elastinga, be galo maloni ir švelni liesti, taip pat minkšta, lengva, gležna ir, svarbiausia, „nesikandžioja”. Merino vilna daiktų ir drabužių vaikams gamyboje išgyvena tikrą proveržį, nes yra idealus pasirinkimas mažų vaikų drabužiams, pledams ir kitiems daiktams gaminti. Tuo tarpu avies vilna labai praverčia pirmosioms naujagimio kojinaitėms ar pirštinėms, kurios specialiai turi būti kuo šiurkštesnės, kad ką tik gimusio vaiko galūnėse skatintų kraujotaką.

Kokie yra merino vilnos privalumai?

100% natūralus ir biologiškai skaidus pluoštas

Merino vilna yra išgaunama iš tam tikros avių veislės, kurios atstovai gyvena tik natūralioje aplinkoje. Merino vilna yra biologiškai skaidi, nes per kelerius metus ji natūraliai suyra dirvožemyje. Taip pat šis pluoštas yra pralaidus orui ir gerai garinantis drėgmę. Tai vienas iš labiausiai kvėpuojančių pluoštų, kokį tik galite naudoti drabužiams, pledams, antklodėms, sportiniams drabužiams ir kitiems gaminiams. Merino vilnos pluoštai gali sugerti nemenką drėgmės kiekį ir efektyviai jį išgarinti. Būtent dėl šios priežasties, net jei merino vilnos antklodė ir bus drėgna, kūdikis nepajus jokio diskomforto.

Termoreguliacija ir apsauga nuo UV spindulių

Merino vilna puikiai prisitaiko prie kintančių aplinkos temperatūrų visai kaip avys, nuo kurių ši vilna yra nukerpama. Nors tradiciškai pledai ir kiti gaminiai iš merino vilnos yra skirti šaltesniam metų laikui, merino vilnos pluoštas neabejotinai yra tinkamas naudoti ištisus metus. Jis geba puikiai sušildyti jūsų kūną, kai šalta, ir neleidžia jam perkaisti, kai itin karšta. Tai ypač svarbus privalumas auginantiems mažus vaikus, nes šie dar neturi gerai išsivysčiusios termoreguliacijos, todėl jų organizmas kur kas greičiau nei mūsų atvėsta bei vasarą įšyla. Be to, merino vilna efektyviai sugeria UV spindulius ir apsaugo odą nuo saulės daromos žalos. Dėl šios priežasties tai yra puikus pasirinkimas pledų pasivaikščiojimams lauke su vežimėliu gamyboje.

Pluoštas atsparus kvapams

Nemalonų kvapą, sklindantį nuo drabužių, pledų ar antklodžių, sukelia įvairios kilmės bakterijos arba kvapai iš aplinkos. Kadangi merino vilna neįtikėtinai gerai sugeria drėgmę, o vėliau ją taip pat gerai išgarina, nesukuria aplinkos bakterijoms daugintis ir augti, todėl merino vilnos antklodžių, pledų ir kitų gaminių nereikia dažnai skalbti. Jei norite įnešti gaivumo į merino vilnos gaminius, paprasčiausiai išvėdinkite juos gryname ore. Be to, kadangi ši vilnos rūšis susideda iš itin smulkių pluoštelių, oro cirkuliacija tarp jų yra daug kartų geresnė, todėl atsparumas kvapams yra kur kas didesnis nei tradicinės vilnos atveju.

Atsparumas nešvarumams

Merino vilnos pluoštai turi natūralų išorinį apsauginį sluoksnį, turintį hidrofobinių savybių, todėl nešvarumai susigeria kur kas lėčiau. Taigi jūs be vargo galite pašalinti praktiškai bet kokio pobūdžio nešvarumus prieš jiems įsigeriant į pluoštą. 

Nauda sveikatai

Merino vilna, skirtingai nei tradicinė vilna, rekomenduojama žmonėms, sergantiems atopiniu dermatitu ir tiems, kurių oda yra itin jautri, nuolat linkusi į sudirgimą. Merino vilna ne šiaip sau yra garbinama – ji turi sveikatą stiprinančių savybių, taip pat padeda esant odos problemoms, veikia kaip natūralus gydymo preparatas, mažinantis poreikį vartoti medikamentinius vaistus. Gaminiai, pagaminti iš merino vilnos, yra antibakteriniai ir nekeliantys jokių alergijų ar kitų nepatogumų. Ant jų esantis avies vaškas sukuria natūralų nematomą apsauginį sluoksnį, kuris atbaido dulkes bei erkutes, kurios yra pagrindinė priežastis alerginėms reakcijoms atsirasti.

Taigi, merino vilna yra neabejotinai puikus pasirinkimas ne tik žiemą, bet ištisus metus.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija